Mida teha, kui teie võlgniku vastu on pankrotimenetlust alustatud?

Tihti pöördutakse Debitum Collectio OÜ, kui inkasso firma poole mitte viimasel hetkel vaid siis kui “parim enne” on juba möödas. Täna räägime mida on vaja teada, kui Teie võlgniku ettevõttes on juba alustatud pankrotimenetlusega. Pankrotiseaduse § 2 “pankrotimenetluse kaudu rahuldatakse võlausaldajate nõuded võlgniku vara arvel käesolevas seaduses ettenähtud korras võlgniku vara võõrandamise või võlgniku ettevõtte tervendamise kaudu”.

Peale pankrotimenetluse alustamist on võlausaldajal aega kaks kuud, et esitada pankrotihaldurile nõudeavaldus. Kui võlausaldaja selle aja “maha magab” siis hiljem pole teha enam midagi. Debitum Collectio OÜ-l on arvestatav kogemus võlausaldajate huvide  esindamisel pankrotitoimkonnas. Koostame Teie nimel vajalikud dokumendid (kokkulepped, lepingud, nõudeavaldused, jms).

Arvestame peab sellega, et reeglina on pankrotipesas nõudeid rohkem kui varasid. Viimane kõige värskem statistika pankrottide kohta on saadaval Justiitsministeeriumi kodulehel siin.

Kui Teil on täna võlglasi, kes maksega on hilinenud üle 30 päeva, siis soovitame Teil aktiivselt asuda jälgima Ametlikud Teadaanded . Sellisel juhul ei saa Te tagantjärgi infot, vaid kontrollite olukorda. Samuti võite Ametlike Teadaannete jälgimise usaldada meile. Taustauuringud ja krediidijärelvalve kohta oleme rohkem kirjutanud meie kodulehel siin.

Soovime Teile toredat suve algust!